sobota, 3 września 2016

Gdy nie wiesz czego chcesz

                          

         Kiedy nie wiesz nic, łatwo wpaść w pułapkę.

       Iwona zawsze chciała zostać przedszkolanką. Kaśka zawsze kochała niemiecki, a Marcin wiedział, że na pewno w czymś zrobi karierę. Wszystkie 3 osoby łączy jedna rzecz - każda z nich ma wyznaczony cel do którego dąży. Łatwiej jest osiągać sukces gdy wiemy do czego dążymy, wtedy oczywiscie rownież łatwiej jest nie poddawać się za przysłowiową wszelką cenę. Łatwo jest mówić: "nie poddawaj się",  trudniej zrobić szczególnie osobom które: 
  • Jeszcze nie odnalazły swojego celu w życiu 
  • Nie mają żadnej ciekawej pasji
  • Tkwią nieszczęśliwi w jednym punkcie 
            Oczywistym jest, że nie każdy do końca moze spełniać swoje marzenia. Ktoś musi robić "podstawę" w społeczeństwie aby ktoś inny mógł spełniać swoje sny i ambicje. Takie jest nasze często rozczarowujące życie. Niestety należę do osób, którym coś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele. Niby interesujemy się wszystkim, ale to do niczego nie prowadzi gdy nie mamy jakiejś głębszej wiedzy na dany temat. Przede mną stoi wybór studiów. Nie jestem zadowolona z kierunku na jaki przyszło mi za niedługo uczęszczać. Niestety, nie znajduje tak samo jakiejś alternatywy. Ciężko w takiej sytuacji wyznaczyć cele kiedy nie sprzyja żadna motywacja. A to prowadzi do frustracji i możliwości wpadnięcia w pułapki. Pułapką jest sytuacja kiedy myślimy, że wpadliśmy najgorzej i już wszędzie indziej jest lepiej. Nie jest. W życiu nic nie przychodzi za darmo. Wiele lat poświęceń trzeba i cierpliwości by zapracować na coś samemu i to w dodatku w uczciwy sposób. Jednym się wiedzie lepiej, innym gorzej. Jak śpiewał Krzysztof Krawczyk :
  
               "A bywa tak i tak, 
                nie zawsze szczęście się w życiu ma. 
                Jak czegoś brak, to brak 
                i czas się snuje od dnia do dnia. "

           
          Problem w tym, że łatwiej pracować nam ciężej gdy widzimy perspektywy. Perspektywy nas gdzieś tam w dobrej sytuacji finansowej, a przy okazji robiących coś w czym jesteśmy dobrzy. Mam nadzieję, że pomimo obecnych obaw uda się zarówno mi jak i wam ,drodzy czytelnicy, znaleźć w życiu coś co daje radość bądź napędza nasz motorek do działania nawet w szarej rzeczywistości. Bo wszystkie pragnienia nosimy w sobie. Nie są w większości skodyfikowane przez naszą pracę ani to ile zarabiamy. Poznać człowieka można jedynie widząc jego wnętrze. Tymczasem nasz Krawczyk dośpiewuje nam:
   

                  " A bywa też nie raz, nie dwa, 
                     że coś zapachnie jak kwiat, 
                     przeleci coś, jak nic, jak mgła, 
                     i niezły już jest świat. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz